Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.04.2024, 10:14

РАВА-РУСЬКИЙ

ЗЗСО І-ІІІ СТ. №2

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільне життя [323]
Події з життя школи
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Що таке булінг?

Чи доводилося вам колись бути свідком булінгу? І чи знаєте ви яка різниця між булінгом і мобінгом?

Отже, булінг – це агресивне переслідування одного з членів колективу з боку іншого або часто з боку групи осіб. Цькування може бути як суто фізичне – поштовхи, побої, псування майна, так і в психологічній формі – це погрози, глузування, наклеп. Дослідники підмітили, що загалом на вибір форми цькування впливає вік учасників і стать. Булінгом називають цькування у школі чи університеті. Мобінг – це цькування співробітника в колективі, як правило, з метою його подальшого звільнення. Останнім часом виникло інтернет-цькування – кібербулінг. Такого роду цькування найчастіше відбувається в соціальних мережах, через електронну пошту чи SMS. У процесі цькування є три ролі: жертва, агресор і свідок. Але негативні наслідки цькування, зазвичай, виникають у всіх його учасників. Жертва втрачає впевненість у собі, також можуть бути психічні відхилення. Свідок усвідомлює своє безсилля перед натовпом і відчуває провину, що не наважився заступитися і підтримував цькування зі страху самому виявитися жертвою. У агресора ж це призводить до огрубіння почуттів. У нього руйнуються механізми формування близькості з іншими людьми. Також щодо жертви: в окремих випадках, доведена до відчаю людина, може спробувати помститися кривдникові навіть шляхом нанесення тяжких травм.

Що робити, якщо цькують вашу дитину? Дайте зрозуміти дитині, що ви допоможете. Зберіть усі дані про факти цькування. Зверніться до класного керівника і шкільного психолога. До батьків дітей-агресорів і адміністрації школи звертайтеся, якщо вчитель і психолог не справляються. Якщо це не допомогло, необхідно подати скаргу до районного відділу освіти. Якщо все одно нічого не змінюється можете оприлюднити ситуацію через соціальні мережі або ЗМІ. Або можна змінити школу.

Що робити, якщо цькують дорослого? Якщо ви стали жертвою цькування, зверніться до психолога. Фахівець допоможе впоратися з психологічним тиском. Коли цькують колеги, донесіть інформацію до керівництва. Можна спробувати піти на прямий контакт і обговорити проблему з агресором. Як вчинити – залежить від вас і самої ситуації. Якщо ви поговорили з керівництвом і реакції на ситуації не було, або ж вас труїть сам керівник, краще змінити роботу. Цькування можна закінчити, звернувшись до суду, якщо для цього є необхідні факти. Однак після цього залишатися в цьому ж колективі буде складно.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • loippo.lviv.ua

  • sites.google.com/site/zhovkvarayvo/


  • Рава-Руська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
    Жовківської РДА Львівської області